Zastupitelstvo Prahy 13 schválilo rozpočet

Praha13

Rozpočet je koncipován jako vyrovnaný a počítá s příjmy a výdaji ve výši téměř 409 milionů korun. Oproti rozpočtu na rok 2019 se jeho celkový objem snížil o 5 %.

11. 3. 2020

Zastupitelstvo Prahy 13 schválilo rozpočet

Hlavním bodem programu prvního letošního zasedání Zastupitelstva městské části Praha 13, které se konalo 11. března, bylo důležité projednání a schválení rozpočtu na rok 2020.

Příjmovou stránku tvoří zejména transfery ze státního rozpočtu, z rozpočtu hl. m. Prahy a z vlastní hospodářské činnosti – součet těchto tří částek činí 353,3 mil. Kč. Stejně jako v loňském roce jsou do rozpočtu zapojeny prostředky z prodejů bytových domů a bytů. Tyto prostředky, tentokrát ve výši 21,7 mil. Kč, jsou určeny na krytí investičních akcí, které již zastupitelstvo schválilo. Další část příjmů tvoří předpokládané daňové a nedaňové příjmy ve výši 55,6 mil. Kč (např. správní poplatky, místní poplatky apod.)

Výdajová stránka rozpočtu na rok 2020 zahrnuje 378,4 mil. Kč neinvestičních výdajů a přibližně 30,5 mil. Kč na investice. Na oblast školství bude vydáno více jak 83 milionů korun (z toho téměř 49 mil. Kč tvoří neinvestiční příspěvky pro ZŠ a MŠ, přes 20 mil. Kč půjde na opravy a údržbu ZŠ a MŠ a investiční výdaje do školství jsou rozpočtovány ve výši 11,8 mil. Kč.) Pro oblast životního prostředí je vyčleněno přibližně 48 mil. Kč. Výdaje jsou určeny na opravy, ekologickou výchovu a osvětu a především na služby a práce související s údržbou zeleně. V rámci investičních výdajů jsou vyčleněny 2 miliony korun na modernizaci herních a sportovních prvků, rekonstrukci cyklotras, modernizaci vodohospodářského zařízení a na projektové dokumentace na realizaci dětských hřišť a sportovišť. Neinvestiční výdaje do sociální oblasti a zdravotnictví jsou ve výši 19 mil. Kč. Přes 15 milionů korun jde do oblasti dopravy, z toho je více, než 9,7 mil. Kč určeno na opravy a údržbu komunikací, kanalizačních vpustí a dopravního značení a více než 5 mil. Kč jde na rekonstrukce a úpravy chodníků v majetku MČ Praha 13 a na akci Řešení dopravy v klidu  Velká Ohrada.

Michala Králová
tisková mluvčí městské části