Změny Úpn iniciované MČ Praha 13

Zastupitelstvo
Číslo usnesení: UZ 252/2000

I. Souhlasí

1) s  takovým vedením trasy Jinočanské spojky, které bude vyústěno do ul. Vackova – a to tak, aby vznikla čtyřramenná křižovatka (v budoucnu řízená SSZ)

2) se změnou vyhlášky č. 32/1999 Sb. hl. m. Prahy (o závazné části ÚPn – oddílu 13

bodu 8) – vzhledem k  tomu, že investiční činnost na území Západního města není, v  určitých lokalitách, podmíněna výstavbou komunikace Jinočanská spojka

3) s  návrhem změn funkčního využití ploch v  sousedství areálu Makro, a to takto:

plochu 3.3 jižně od Makra (z US Západní město – 01/ 98) změnit z  OC na OV

plochu 3.4 západně od Makra změnit z  OC na OV

plochu 3.3 západně od Makra změnit z  OC na OV

4) s navrženou změnou funkčního využití plochy VVS na ZOS v lokalitě na pozemcích k.ú. Stodůlky p.č. 2161/7, 2161/5, 2160/133, 2161/6, část 2311/2

II. poŽADUJE

po potencionálním investorovi národního fotbalového stadionu předložení takové PD, která bude zpracovaná v několika variantách a bude akceptovat níže uvedenou urbanistickou koncepci:

v  US je třeba

– zapracovat širší vztahy, zohledňující strategickou polohu dotčeného území

– stadion umístit do plochy SP, která je platným územním plánem určená pro

sportoviště – s tím, že je nutné respektovat hranice biokoridoru, vyznačeného v ÚPn

– zázemí stadionu (tělocvičny, tréninkové plochy atd.) umístit do plochy VVS 1.2 sousedící přímo s  plochou SP a navrhnout je takovým způsobem, aby byly využitelné i pro účely případně vystavené školy

– parkovací objekt umístit, spolu s  ubytovacím zařízením a kancelářskými prostorami, do plochy OV 1.12 – s  případným rozšířením do plochy OV 1.9 směrem ke stanici metra

– městské centrum Západního města umístit do ploch SMJ 1.3 a OV 1.1

– vzhledem k   tomu, že mezi plochami OV 1.12 a OV 1. 9 je plánovaná jedna z  hlavních obslužných komunikací pro území Západního města (V 73), je nutné řešit pěší propojení těchto ploch.

Hlavním cílem výše uvedené urbanistické koncepce musí být vytvoření městského a sportovního centra podél plánovaných komunikací (V 73 a V 74), kterými budou procházet páteřní rozvody inženýrských sítí Západního města.

Z  předložených architektonických návrhů bude vybrána v orgánech MČ Praha 13 nejoptimálnější varianta, která (mimo jiné) potvrdí – příp. vhodně pozmění – stávající rozložení funkčních ploch.

III. ukládá

Starostovi

[STAR]

T: 31.03.01