Různé – Prohlášení zastupitelstva MČ Praha 13 k záměru prodeje bytových domů

Číslo usnesení: UZ 322/2005

ZASTUPITELSTVO městské části Praha 13

PROHLašuje

vzhledem k některým spekulacím v souvislosti se záměrem prodeje bytových domů ve správě Městské části Praha 13 následující :

Zastupitelstvo MČ Praha 13 schválilo usnesením č. 287 na svém 13. zasedání dne 8.12.2004 prodej bytových domů na území MČ Praha 13 v rámci své bytové politiky. Rozhodlo o tom na základě vyhlášeného záměru hl. m. Prahy. Prodej bude probíhat v rozsahu daném koncepcí bytové politiky hl. m. Prahy a v souladu se zákonem o hl. m. Praze a Statutem hl. m. Prahy.

Současně byly stanoveny základní podmínky prodeje, mezi kterými je mimo jiné i podmínka prodeje domů po technologických celcích právnickým osobám. Tyto právnické osoby budou ustaveny z minimálně 90% obyvatel, kteří jsou oprávněnými nájemci bytů v daném technologickém celku. Členem takovéto právnické osoby se může stát pouze ten oprávněný nájemce bytu, který nemá vůči MČ žádné nesplacené dluhy. Rada MČ Praha 13  na své 6. schůzi dne 14.3.2005 přijala Základní informace k prodeji bytových technologických celků, které jsou v majetku hl. m. Prahy. Tyto informace jsou zveřejněny v bytových domech, na úřední desce i na internetových stránkách Prahy 13.

Zastupitelstvo městské části Praha 13 prohlašuje, že záměrem MČ je uskutečnění prodeje bytových domů ve vlastnictví hl. m. Prahy se svěřenou správou MČ Praha 13 jedině za podmínek přijatých příslušnými orgány MČ Praha 13. Městská část neprodá domy třetím osobám, které by nesplňovaly schválené podmínky prodeje (třetí osoba  = v tomto případě právnická osoba, založená oprávněnými nájemci bytů).

V případě, že bytové domy, resp. bytové technologické celky nenaplní požadované podmínky, MČ k jejich prodeji nepřistoupí a celky zůstanou nadále v majetku obce.