Připomínky MČ Praha 13 k návrhu metropolitního plánu

20. 06. 2018
Zastupitelstvo
Číslo usnesení: UZ 0364/2018

V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, je dokument zveřejněn v upravené podobě.

M ě s t s k á   č á s t   P r a h a   13

Zastupitelstvo městské části

20. zasedání zastupitelstva MČ z 20.06.2018

USNESENÍ číslo UZ 0364/2018 ze dne 20.06.2018

9. Připomínky MČ Praha 13 k návrhu metropolitního plánu

Zastupitelstvo městské části

I. zásadně nesouhlasí s koncepcí tvorby metropolitního plánu, způsobem načasování a formou připomínkového řízení, což téměř znemožňuje občanům, aby se v problematice zorientovali. Přípravu a návrh Územního plánu hl.m.Prahy považujeme za skandální. Požadujeme vrátit MPP do fáze zadání, případně zásadně dopracovat. Pokud by i tak, přes odpor většiny účastníků, došlo ke schválení, MČ Praha 13 uplatňuje níže uvedené zásadní připomínky.

II. uplatňuje

1. připomínku: zachovat urbanistickou a architektonickou koncepci stávající zástavby a v žádném případně nezahušťovat zastavěná (v současném územním plánu, stabilizovaná) území, zejména v oblasti navržených transformačních území.

III. uplatňuje

2. připomínku: jasně definovat výškové limity, vycházející z výškového uspořádání stávající zástavby, kterou by neměly přesáhnout (tzn. nepřekročitelná maximální výška hladiny zástavby).

IV. uplatňuje

3. připomínku: zachovat plochy stávající veřejné zeleně včetně parků a revitalizovaných území bez možnosti zástavby těchto ploch.

V. uplatňuje

4. připomínku: zachovat stávající parkovací plochy s možností výjimky zástavby těchto ploch pouze za účelem navyšování kapacity PS (výstavba parkovacích domů).

VI. uplatňuje

5. připomínku: zachovat obytnou funkci na území MČ Praha 13, prioritou by měla být výstavba bytových domů s plochami veřejné zeleně a služeb pro obyvatele. Výstavba jiných druhů zástavby by měla být důsledně regulována v souvislosti s potřebami a požadavky daného území. Nová obytná i jiná zástavba by měla být regulována v závazných územních studiích, navazujících na metropolitní plán a doplňující stávající urbanistickou strukturu. Výstavba solitérů bez vazby na urbanistickou strukturu území by měla být vyloučena.

VII. uplatňuje

6. připomínku: MČ Praha 13 požaduje, aby bylo v MPP jasně definováno umístění velkokapacitního záchytného parkoviště při ulici Řevnická (přemostění Rozvadovské spojky) mezi areály AVION Shopping Park Praha a OC Metropole Zličín.

VIII. uplatňuje

7. připomínku: MČ Praha 13 nesouhlasí s umístěním jakéhokoliv zařízení sloužícího k nakládání s odpady (Multifunkční recyklační centrum, příp. kogenerační zdroj) na území MČ Řeporyje a MČ Praha 13.

IX. uplatňuje

8. připomínku: MČ Praha 13 podporuje umístění základní umělecké školy na území MČ Praha 13

X. uplatňuje

9. připomínku: navržené monofunkční plochy občanské vybavenosti požadujeme řešit jako plochy se smíšeným využitím, s možností umístění funkce bydlení.

Ing. David Vodrážka v. r.

starosta

Ověřovatelé : RNDr. Marcela Plesníková v. r.

David Zelený v. r.

Za správnost : Helena Šlitrová