Připomínka MČ P13 ke konceptu nového ÚPn hl.m. Prahy

Číslo usnesení: UR 672/2008

RADA městské části Praha 13

I.       NEsouhlasí

s prodejem pozemků za účelem komerční výstavby

II.       souhlasí

s podáním připomínky k projednávanému konceptu nového územního plánu hl.m. Prahy  ve věci změny funkčního využití části pozemku parc.č. 2342/623 k.ú. Stodůlky, Praha 5: z funkční plochy SP – území sportu a rekreace na funkční plochu ZP – parky, historické zahrady, hřbitovy.

III.       Konstatuje, že

důvodem podání této připomínky ke konceptu nového územního plánu hl.m. Prahy je snaha o zachování souvislého pásu parkově upravené zeleně, která bude tvořit přechod mezi souvislou bytovou zástavbou a chráněným územím přírodního parku Prokopské a Dalejské údolí, sloužící k ochraně přírodní kvality parku jako tzv. záchytná zóna a zároveň k rekreaci těch obyvatel lokality Velká Ohrada, kteří nemají zájem o větší pohybovou aktivitu (např. matky s dětmi a starší spoluobčané).

IV.       Pověřuje

Starostu

KT: 31.12.08

podat tuto připomínku MČ Praha 13 pořizovateli nového územního plánu neprodleně po oznámení zahájení veřejného projednání konceptu nového územního plánu hl.m. Prahy