Opatření ve věci Polikliniky Nové Butovice

Rada
Číslo usnesení: UR 386/2000

I. bere na vědomí

zprávu přednesenou starostou, Ing. Petrem Bratským o situaci v objektu polikliniky Nové Butovice, zejména ve vztahu k aktivitám společnosti CUMBER CZ, a.s. Konkrétně byla rada informována o tom, že podle právního rozboru Advokátní kanceláře Brož&Sokol&Novák je současná činnost společnosti CUMBER CZ, a.s. pokud tato společnost setrvává v prostorách objektu, patřícího Městské části Praha 13 a pokud se pokouší vybírat nájemné od dalších podnájemníků, protiprávní.

II. bere na vědomí

informaci starosty o tom, že společnost CUMBER CZ, a.s. neplní své závazky vůči Městské části Praha 13 a z tohoto titulu má vůči ní k dnešnímu dni dluh 3.450.000,- Kč, dále pak neplní ani své povinnosti vůči jiným subjektům, m.j. k Pražským vodovodům a kanalizacím, a.s., kde dluh činí 188.134,- Kč. Z tohoto titulu byl starosta informován ředitelem Pražských vodovodů a kanalizací, a.s. o záměru odpojit vodu do objektu polikliniky Nové Butovice.

III. bere na vědomí,

že podle názoru Advokátní kanceláře Brož&Sokol&Novák je v daném případě právem vlastníka, aby zamezil vstupu do budovy osobám, které se tam zdržují protiprávně, resp. bez zákonného podkladu zasahují do práv vlastníka objektu, tj. hlavního města Prahy, resp. Městské části Praha 13.

IV. pověřuje

Starostu

[STAR]

T: 25.08.00

aby zajistil převzetí objektu polikliniky Nové Butovice pod kontrolu vlastníka, a to včetně případného vykázání osob, zaměstnanců společnosti CUMBER CZ, a.s. nebo osob zdržujících se v objektu z pověření této společnosti, včetně vyklizení majetku společnosti CUMBER CZ, a.s. do jiných prostor, včetně následného zajištění další ostrahy objektu s tím, že zaměstnanci společnosti CUMBER CZ, a.s. nebudou nadále do objektu vpouštěni a vpouštěny tam nebudou ani osoby, jednající v zastoupení této společnosti.

V. ukládá

Starostovi

[STAR]

T: 25.08.00

aby k realizaci tohoto úkolu zvolil nejvhodnější okamžik tak, aby nedošlo ke zbytečným konfliktům, resp. aby tyto konflikty byly minimalizovány a dále, aby učinil veškerá potřebná technická opatření, aby se nemohlo opakovat protiprávní obsazení prostor v objektu Polikliniky Nové Butovice, pracovníky společnosti CUMBER CZ, a.s.