Návrh zadání Územního plánu hl. m Prahy (Metropolitní plán)

08. 04. 2013
Rada
Číslo usnesení: UR 0144/2013

M ě s t s k á   č á s t   P r a h a   13

Rada městské části

7. schůze rady MČ z 08.04.2013

USNESENÍ číslo UR 0144/2013 ze dne 08.04.2013

3. Návrh zadání Územního plánu hl. m Prahy (Metropolitní plán)

Rada městské části

I. bere na vědomí

návrh zadání Územního plánu hl. m. Prahy (Metropolitního plánu)

II. konstatuje

, ženemůže s předloženým zadáním územního plánu hl. m. Prahy po obsahové stránce souhlasit, neboť nenaplňuje ustanovení § 47 zákona č. 183/2006 Sb., stavební zákon, a ustanovení přílohy č. 6 vyhlášky č. 500/2006 Sb., o územně analytických podkladech, územně plánovací dokumentaci a způsobu evidence územně plánovací činnosti, ve znění vyhlášky č. 458/2012 Sb., neboť předmětem zadání nejsou konkrétní údaje o základní koncepci města

III. pověřuje

starostu Ing. Davida Vodrážku, aby přípravou a zpracováním připomínek, podnětů a dalších návrhů ve věcech tvorby územního plánu hl. m. Prahy ve smyslu zákona č. 183/2006 Sb., stavební zákon, a prováděcí vyhl. č. 500/2006 Sb., o územně analytických podkladech, územně plánovací dokumentace a způsobu evidence územně plánovací činnosti, byla pověřena v souladu se zákonem č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, odborná firma, nejlépe architektonický ateliér zabývající se zpracováním územní dokumentace s odbornou způsobilostí na urbanismus, s cílem utvářet a rozvíjet MČ Praha 13 jakožto funkční a vyvážený sídelní útvar (územní celek)

IV. trvá

na tom, aby při zpracování připomínek, podnětů a dalších návrhů byly zapracovány následující požadavky MČ Praha 13:
a) změna stávající funkční plochy SV – I (všeobecně smíšené) na plochy zeleně v území severně odkřižovatky ulice Mukařovského a Archeologická, podél tubusu metra mezi stanicemi metra Luka a Lužiny
b) ve stávajících území rodinných domů MČ Praha 13 omezit možnost nové výstavby pouze na rodinnédomy
c) aby pořizovatel při zpracování nového územního plánu využil následující materiály:Strategie koncepce rozvoje, Agenda 21
d) aby do nového územního plánu byl zahrnut zelený prstenec v okrajových částech Prahy a zelenépaprsky do centra Prahy V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, je dokument zveřejněn v upravené podobě.

V. ukládá

starostovi Ing. Davidu Vodrážkovi poslat stanovisko k návrhu zadání Územního plánu hl. m. Prahy

Zodpovídá: starosta Ing. David Vodrážka, termín: 12.04.2013

VI. ukládá