Důvodová zpráva Připomínky MČ Praha 13 k návrhu metropolitního plánu

12. Důvodová zpráva Připomínky MČ Praha 13 k návrhu metropolitního plánu

Rada městské části

I. schvaluje

Připomínky MČ Praha 13 k MPP :

1. Zachovat urbanistickou a architektonickou koncepci stávající zástavby a v žádném případě nezahušťovat zastavěná (v současném územním plánu, stabilizovaná) území, zejména v oblasti navržených transformačních území.

2. Jasně definovat výškové limity, vycházející z výškového uspořádání stávající zástavby, kterou by neměly přesáhnout (tzn. nepřekročitelná maximální výška hladiny zástavby).

3. Zachovat plochy stávající veřejné zeleně včetně parků a revitalizovaných území bez možnosti zástavby těchto ploch.

4. Zachovat stávající parkovací plochy s možností výjimky zástavby těchto ploch pouze za účelem navyšování kapacity PS (výstavba parkovacích domů).

5. Zachovat obytnou funkci na území MČ Praha 13, prioritou by měla být výstavba bytových domů s plochami veřejné zeleně a služeb pro obyvatele. Výstavba jiných druhů zástavby by měla být důsledně regulována v souvislosti s potřebami a požadavky daného území. Nová obytná i jiná zástavba by měla být regulována v závazných územních studiích, navazujících na Metropolitní plán a doplňující stávající urbanistickou strukturu. Výstavba solitérů bez vazby na urbanistickou strukturu území by měla být vyloučena.

6. MČ Praha 13 požaduje, aby bylo v MPP jasně definováno umístění velkokapacitního záchytného parkoviště při ulici Řevnická (přemostění Rozvadovské spojky) mezi areály AVION Shopping Park Praha a OC Metropole Zličín.

7. MČ Praha 13 nesouhlasí s umístěním jakéhokoliv zařízení sloužícího k nakládání s odpady (Multifunkční recyklační centrum, příp. kogenerační zdroj) na území MČ Řeporyje a MČ Praha 13.

II. ukládá

starostovi Ing. Davidu Vodrážkovi předložit návrh připomínek MČ Praha 13 k návrhu metropolitního plánu ke schválení na nejbližší zasedání zastupitelstva

Zodpovídá: starosta Ing. David Vodrážka, termín: 20.06.2018

Ing. David Vodrážka v. r.

starosta

RNDr. Marcela Plesníková v. r.

místostarostka

Za správnost : Helena Šlitrová

V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, je dokument zveřejněn v upravené podobě. vedoucí Oddělení organizačně-administrativního