Centrální depozitář uměleckoprůmyslového muzea (UPM) a návrh nové okolní zástavby

19. 01. 2004
Rada
Číslo usnesení: UR 15/2004

RADA městské části Praha 13

I. souhlasí

s koncepcí zástavby (centrálního depozitáře uměleckoprůmyslového muzea – UPM – a bytových domů) na  pozemcích parc.č. 2392/1, 2392/7, 2392/6, 2392/2 a 2392/5, které jsou dle ÚPn hl. m. Prahy součástí funkční plochy SVM – smíšené území městského typu a OC – čistě obytné, za těchto podmínek :

1. v předložené dokumentaci je třeba prokázat soulad navržené zástavby s územním plánem – splnění koeficientu podlažních ploch (KPP) a koeficientu zeleně (KZ) v daných funkčních plochách (SVM a OC).

2. na pozemku parc. č. 2392/2 (severně od navrhovaného depozitáře), který je součástí plochy SVM a je na poměrně exponovaném místě (roh křižovatky Červeňanského x Tlumačovská), doporučuje navrhnout polyfunkční objekt, který by měl svým tvarováním a výrazovými prvky oživit dané území.

3. umístění garáží a skladů (v jižní části pozemku 2392/1) na hranici pozemků, je třeba posunout z důvodů zachování rezervy pro případné budoucí pěší a cyklistické propojení směrem k ul. Rotavská

II. bere na vědomí

že prioritou daného území je výstavba nového centrálního depozitáře uměleckoprůmyslového muzea v Praze, jako náhrada za současný depozitář, který je v havarijním stavu

III. Ukládá

Starostovi

T: 30.01.04

dopisem starosty zaslat stanovisko Rady MČ Praha 13 investorovi UPM.