Administrativní obchodní komplex CENTRUM 2002

Rada
Číslo usnesení: UR 369/2000

Souhlasí

s výstavbou administrativně – obchodního komplexu Centrum 2002 mezi ul. Bucharova, Tichnova a stanicí metra Nové Butovice za těchto podmínek :

1. Investor uzavře nájemní smlouvy na pozemky dotčené výstavbou, které jsou svěřené MČ Praha 13.

2) Investor nechá zapracovat do předloženého návrhu a v souvislosti s územní řízením projednat I. etapu prodloužení Radlické radiály, výhledové dopravní uspořádání širšího okolí a to především dopravně – urbanistické vazby na plánovanou okolní

zástavbu (administrativní centrum, jižně od vestibulu metra Nové Butovice, rezidenční

čtvrť Nad zámečkem apod.) a na budoucí Radlickou radiálu. Tím bude projekt

zkoordinován s aktuálním stavem vznikající US Radlice – Jinonice. V této souvislosti je

nutné, aby se investor spolu s  projektanty Centra 2002 zúčastňovali výrobních

výborů k výše zmíněné akci, které probíhají na ÚR hl.m. Prahy.

1. Podmiňující investicí pro výstavbu administrativně – obchodního komplexu CENTRUM 2002 je vybudování světelného signalizačního zařízení na křižovatce Bucharova x Petržílkova x Tichnova investorem.

2. Vjezd s využitím sjízdné rampy do autobusového terminálu musí mít pouze doplňkový charakter – hlavní vjezd musí být do řešené lokality z  ulice Tichnova.

5) Vzhledem k  tomu, že návrh umisťuje stavbu do plochy SMJ a k  tomu do lokality, která bude spoluvytvářet centrum nadmístního významu je třeba, aby spodní patra objektu A1 byla (vzhledem k  vazbě na vestibul metra a k  vzhledem

k budoucímu hustému pěšímu provozu na nově vznikající městské třídě Bucharova)

ponechána ve větší míře pro obchod a služby. V souvislosti s  tím je třeba doplnit do projektu rovněž doprovodnou uliční vzrostlou zeleň a návrh městského parteru.

6) Je třeba dořešit v PD technické řešení komínu kotelny a výdechů z  garáží.