Setkání se zástupci České pošty

Nenechte si ujít
Setkání se zástupci České pošty (18)

Vedení městské části Praha 13 ve čtvrtek 8. června 2023 zorganizovalo setkání se zástupci České pošty. Tématem byla změna provozu na pobočkách v městské části a bylo určeno seniorům a imobilním obyvatelům, žijícím poblíž rušených poboček.

„Rozumím tomu, že poštovní služby potřebují reorganizaci, aby mohly efektivně fungovat. Z mého pohledu je sice neuvěřitelné, že došlo k takovému rozhodnutí bez diskuze s vedením radnic, a to napříč celou republikou, ale musíme se k této situaci postavit čelem a pomoci těm nejohroženějším, “ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: „Poté, co jsem zjistil, že pošta ze svého rozhodnutí neustoupí, ihned jsme začali řešit praktické otázky po vlastní ose a zajišťujeme maximum pro ty, kterým tato změna přinese největší komplice. Jsou to především senioři a imobilní obyvatelé, kteří žijí v okolí rušených poboček. Dnešní setkání jsme připravili právě pro ně a cením si faktu, že zástupci České pošty jsou připravení otevřeně diskutovat o nadcházejících změnách a obyvatelům zajistit adekvátní služby.“

Na radnici se se zástupci České pošty sešli členové klubů pro seniory, obyvatelé domu se zvláštním určením pro hendikepované, vedení Střediska sociálních služeb Prahy 13 a organizace PROSAZ, která v Praze 13 sídlí a provozuje sociální služby i chráněné dílny. Organizační stránku zajistil odbor sociální péče a místní Agenda 21.

Budova pošty v Hábově ulici již prošla provozními úpravami tak, aby bezbariérové přízemí pokrylo potřeby obyvatel, kteří do schodů nemohou. „Pobočka je také vybavena signalizačním zařízením a vodící lištou pro zrakově postižené občany, doplnil Roman Kořínek, který je na České poště pověřen řízením interní sítě pro Prahu a střední Čechy.“ Důležitá informace je, že důchody budou důsledně roznášeny seniorům domů a těm, kteří si tuto službu chtějí nově zařídit, bude samozřejmě vyhověno. Některé služby pošty, například Czech Point a ověřování, nabízí také radnice a občané si je mohou vyřídit na Slunečním náměstí. V prostorách současných pošt se všichni dozví, která pobočka nahradí tu zrušenou a jak si individuálně nastavit veškeré služby.

Ukončení provozu pošt na Slunečním náměstí a na Lužinách je bohužel dané, od července v městské části Praha 13 budou v provozu dvě pobočky – v Hábově ulici ve Stodůlkách a v Janského na Velké Ohradě. Pošty v OC Lužiny a na Slunečním náměstí budou uzavřeny.