Rozsáhlá rekonstrukce uzavře od července Peroutkovu ulici mezi Waltrovkou a Farkání

Aktuality

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý 9. července 2024 plánovanou rekonstrukci Peroutkovy ulice v MČ Praha 5. Rekonstrukcí projde celá ulice Peroutkova a měla by trvat přibližně do srpna 2026. V letošním roce opravíme úsek mezi Waltrovkou (od ulice Barvitiova) a Farkání (po ulici Od Vysoké). Ve spolupráci s Pražskou vodohospodářskou společností bude opraven i vodovodní řad. Jedná se o první akci dvou městských investorů, která byla vysoutěžena společně.

Hlavní stavební práce proběhnou v termínu od 9. 7. pravděpodobně do 20. 12. 2024 a budou zahrnovat úpravu vozovky s asfaltovým povrchem, chodníky a parkovací stání v kamenné dlažbě, realizaci odvodnění, přeložky inženýrských sítí, rekonstrukci vodovodních řadů, doplnění zeleně a mobiliáře.

Zhruba od poloviny letních prázdnin budou probíhat práce i v úseku mezi ulicemi Na Odbočce – Na Václavce vždy po polovinách. Během tohoto omezení bude v oblasti zajištěn kyvadlový provoz.

V roce 2025 bude rekonstrukce dále postupovat za jednosměrného provozu mezi ulicemi Od Vysoké a Na Václavce a bude zahrnovat i obnovu prostranství před prodejnou Albert, kde vznikne větší prostor pro pěší, budou zde nově vysazeny stromy, doplněn mobiliář a upravena parkovací stání.

Akce je společně realizována s Pražskou vodohospodářskou společností a koordinována s dalšími investory, jako např. Pražské vodovody a kanalizace, Cetin, Technologie hlavního města Prahy, Dopravní podnik, PRE nebo mobilní operátoři.

Součástí projektu je rovněž vybudování trolejbusové trakce ze Smíchova přes Malvazinky k Waltrovce. Po skončení rekonstrukce bude BUS 137 jezdit na elektřinu a místní se zbaví hluku a zplodin z dieselových autobusů.

• V termínu 9. 7. – 20. 12. 2024 bude komunikace v úseku mezi ulicemi Barvitiova – Od Vysoké kompletně uzavřena. Objízdné trasy budou vedeny ulicemi Radlická a Jinonická, resp. Vrchlického/Plzeňská. Místní obslužnost ulic Na Vysoké I, Na Vysoké II, U Slévárny a Na Farkáně IV bude řešena příjezdem přes ulici U Trezorky a pak Kačírkova.
  • Cca od 1. 8. 2024 budou probíhat práce v úseku mezi ulicemi Na Odbočce – Na Václavce po polovinách, za kyvadlového provozu.
  • V roce 2025 bude rekonstrukce dále postupovat za jednosměrného provozu mezi ulicemi Od Vysoké až Na Václavce.

Obslužnost MHD:

• Bus 137 z centra bude jezdit jen k finančnímu úřadu, kde bude mít točnu. Dále bude zavedena nová linka X137 mezi Klamovkou a metrem Jinonice. Místní z oblasti Farkáně a Waltrovky budou moci využít zastávku U Waltrovky pro cesty směrem na Prahu 13. Během školního roku se uvažuje, že by bus 153 ráno zajel po Radlické k metru Jinonice, a zlepšil tak přístup k ZŠ Tyršova a ZŠ Waldorfská.

Zhotovitel: Společnost Peroutkova STR.SIL a.s. + CER.HRA a.s., správce společnosti: Správce společnosti STRABAG Silnice a.s.