Radnice podporuje cvičení pro seniory

Nenechte si ujít

Radnice podporuje cvičení pro seniory

Městská část Praha 13 spolu se sportovním centrem Jeremi dotuje pravidelné cvičení pro seniory, které se těší velkému zájmu. Senioři se tak pravidelně věnují sportovním aktivitám pod vedením profesionálních trenérů. Poukazy na cvičení dnes předal zájemcům starosta David Vodrážka.

„Péče o seniory je jednou z našich zásadních priorit. Pravidelný pohyb je důležitou součástí péče o zdraví nás všech, bez ohledu na věk. Jsem velmi rád, že naše dotace pomáhají udržet na dostupné finanční úrovni i pohybové aktivity pro dříve narozené občany. Touto cestou děkuji i sportovnímu centru, které se na dotacích pro seniorské lekce taktéž podílí. Cvičení vedou zkušené lektorky, za kterými se někteří senioři vrací pravidelně,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Lekce pro seniory se ve sportovním centru Jeremi organizují již několik let. Účastníci za hodinovou lekci platí 50 korun, zbytek nákladů pokrývá radnice a sportovní centrum. Senioři cvičí v menších skupinkách, aby měl každý dost prostoru a lektor zase čas věnovat se svým svěřencům. Pohybové aktivity našim starším spoluobčanům přinášejí nejen lepší fyzickou kondici, ale také příjemný společenský kontakt.