První komunitní zahrada v Praze 13 slaví narozeniny

Aktuality

První komunitní zahrada v městské části Praha 13 slaví první rok úspěšného provozu. Komunitní zahradu radnice předala k užívání místní komunitě před rokem a slouží k aktivnímu odpočinku místním obyvatelům. Pozemek, kde komunitní zahrada vznikla, je součástí areálu Základní školy Janského. Starosta David Vodrážka předal u příležitosti slavnosti „Vítání léta“ spolku Pro kořínky symbolický šek v hodnotě 62 tisíc Kč.

„Komunitní zahrada slaví první rok své existence a já jsem velmi rád, že se zde lidem líbí. Minulý rok jsme tento nevyužitý prostor upravili tak, aby zde mohla komunitní zahrada vzniknout a dnes se zde konají nejrůznější akce pro komunitu i okolí. Děkuji všem, kteří se na přípravě a provozu zahrady podílejí, veliký zájem veřejnosti nás velmi těší a věřím, že první komunitní zahrada na třináctce bude úspěšně fungovat i nadále,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Komunitní zahrada vznikla na nevyužívaném pozemku jedné z místních škol. Městská část připravila projekt a zajistila úpravy celého prostoru tak, aby komunita mohla po předání ihned začít pěstovat.  Celý pozemek bylo nutné vyčistit od starých keřů a náletů, navézt dostatečné množství zeminy, vybudovat chodníky, a nakonec naistalovat vyvýšené záhony a potřebné zázemí. „Založit komunitu nebylo jednoduché, jsem velmi rád, že se vše podařilo a komunitní zahrada Prokopka sdružuje nejen zájemce o pěstování, ale organizuje i volnočasové aktivity,“ dodal starosta při předání symbolického šeku z dotačního programu městské části.

Komunitní zahrada Prokopka poskytuje zapojené skupině obyvatel prostor pro společné pěstování především zeleniny, ovoce, bylinek a vytváří zde funkční místo pro odpočinek a sousedské setkávání. Provoz zajišťuje zapsaný spolek „Pro kořínky“, který v rámci dotací radnice Prahy 13 obdržel podporu z dotačního programu 2024 v celkové výši 62 tisíc Kč.

9. 6. 2024 Mgr. Lucie Steinerová

e-mail: steineroval@praha13.cz