Praha 13 pokračuje v recyklaci mobilů

Nenechte si ujít

Praha 13 pokračuje v recyklaci mobilů

Úřad městské části Praha 13 se zapojil do projektu Recykluj mobil, po celý březen byl v atriu radnice umístěn sběrný box, kam mohli lidé staré telefony odkládat. Obyvatelé Třináctky nakonec mobilů nasbírali nejvíce ze všech zúčastněných městských částí a od června mají lidé k dispozici nový box, do kterého mohou staré přístroje odkládat po celý rok.

„Každý z nás má doma starý mobil, který již nepoužívá, nebo je nefunkční. Tento projekt nabízí nejen ekologickou likvidaci starého telefonu, ale navíc pomáhá.,“ řekl starosta David Vodrážka a dodal: “Je jistě dobré, že telefony, které obsahují lithium, baterie a podobně nezůstávají pohozené někde v přírodě a určitě v tomto projektu budeme pokračovat.“

Většina nasbíraných telefonů poputuje k recyklaci. Kampaň Recykluj mobil podporuje Jedličkův ústav a školy, věnováním 10 Kč z každého odevzdaného mobilu.

Devadesát procent starých telefonů končí pro materiálové využití drahých kovů, které jsou v nich obsaženy, jako je zlato, stříbro, měď, platina a tak dále. Deset procent se ještě vrací zpět do oběhu, zejména se jedná o náhradní díly.

10. 6. 2024 Mgr. Lucie Steinerová

e-mail: steineroval@praha13.cz