Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

Praha13
Nenechte si ujít

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění COVID-19 v České republice rozhodla RMČ Praha 13

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla RMČ Praha 13 na svém zasedání dne 1. 6. 2020 o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové pandemie.

Dalším z důvodů je podpora uvedeného podnikatelského sektoru v tomto mimořádném období a také kontinuální návaznost na obdobné rozhodnutí Magistrátu hl. m. Prahy, kdy byl poplatek prominut hoteliérům. Ten vybírá MHMP.

„V současné nelehké době hledáme cesty, jak podpořit podnikatele, kteří provozují svou činnost v ubytovacích službách v rámci naší městské části. Je to další logický a efektivní krok, kterým se snažíme o zmírnění ekonomických dopadů onemocnění Covid-19 ,“ sdělil starosta třinácté městské části David Vodrážka.

Plošné osvobození od výše uvedeného poplatku se bude vztahovat k termínu od 1. 6. do 31. 12. 2020.