Pohár starosty v pétanque zůstává Praze 13

06.09.2024

Ve Středisku sociálních služeb Prahy 13 se ve středu 4. září se konal dvanáctý ročník turnaje O pohár starosty v seniorském pétanque, který ovládli domácí hráči. Praha 13 tentokrát obsadila první tři místa a vítězi se stala trojice Lukáš 1 ve složení Petr Turek, Theodor Vrána a Zdeněk Madej. Turnaj tradičně zahájil starosta David Vodrážka a předal zároveň i Certifikáty úspěšným účastníkům čtvrté řady Online školy pétanque. Tu úspěšně absolvovalo 5 hráčů a dva z využili nabytých zkušeností i ve vítězném týmu turnaje.

„Seniorský pétanque se v naší městské části těší velkému zájmu, a navíc také získává i skvělá umístění na celorepublikové úrovni. Všem účastníkům turnaje gratuluji a věřím, že jejich výkony inspirují i další sousedy, které v Lukáši na pétanque hřišti rádi přivítají,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Na pěti připravených hřištích se utkalo deset trojic, šest z nich bylo z Prahy 13 a další z Prahy 1, Prahy 2, Roztok u Prahy a Příbrami. Velký potlesk sklidila paní Jindra Vodehnalová z Prahy 13, která letos dokázala fantastického výsledku – se svými spoluhráči vyhrála Mistrovství České republiky věkové kategorie 55+ a v roce 2025 pojede na prestižní Mistrovství Evropy 55+,“ doplnil ředitel Střediska sociálních služeb Jiří Mašek.

Paní Jindra se svým manželem začala hrát pétanque díky aktivitám Střediska sociálních služeb, které za podpory radnice MČ Praha 13 organizuje již 13 let pravidelné tréninky seniorů, ke kterým se mohou připojit i noví hráči z této městské části. I Jindra Vodehnalová patří mezi úspěšné účastníky 4. ročníku Online školy pétanque. Středisko sociálních služeb Prahy 13 pod vedením ředitele Jiřího Maška a organizátor Pétanque pro Vás, z. s. dohlédli na pitný režim účastníků i čerstvé občerstvení.

„Čím si vysvětlit tolik úspěchů seniorů Prahy 13? Pétanque je baví a scházejí se dvakrát i třikrát týdně (oficiální tréninky jsou jedenkrát), využívají dlouhodobých zkušeností trenéra Mirka Pešouta z organizace „Pétanque pro Vás“. Letos navíc premiérově proběhla půldenní intenzivní stáž na krytých hřištích Ubulodrom v Únětickém pivovaru, kde bylo více času podívat se na videa ze špičkových zápasů, podrobně rozebrat taktiku i chování hráčů a ihned si to pak vyzkoušet při hře. Děkujeme za dlouhodobou podporu seniorského pétanque radnici Prahy 13 a panu starostovi“, konstatoval Petr Fuksa, mezinárodní trenér a propagátor pétanque.

05.09. 2024 Mgr. Lucie Steinerová

e-mail: steineroval@praha13.cz