Otevírání střech: Praha 13 hostila přehlídku vozů bez střechy, cenu získal Triumph Spitfire

Nenechte si ujít

V sobotu 18. května se Sluneční náměstí v srdci Prahy 13 proměnilo v otevřený salon automobilových skvostů. Akce „Otevírání střech“ přilákala milovníky automobilů i zvědavce z širokého okolí, aby se pokochali unikátními vozy bez střechy. Pořadatelem této výjimečné události byla městská část Praha 13, která do centra pozornosti postavila tři desítky kabrioletů různých značek a modelů. Vozidla byla přihlášena k prezentaci na Slunečním náměstí, kde byla návštěvníkům k dispozici celkem dvě hodiny. Od 10 do 12 hodin se prostorem náměstí linuly zvuky otevírání dveří a překvapivé rozhovory mezi nadšenci, kteří sdíleli své názory a zkušenosti s krásou a technologickými vymoženostmi jednotlivých modelů. Návštěvníci měli možnost spatřit širokou škálu kabrioletů od klasických veteránů až po moderní sportovní vozy. Zvláštní pozornost si právem získaly například elegantní linie Mercedes-Benz SL i Porsche, klasiku reprezentovaly vozy značky BMW a nechyběl ani Ford Mustang. Rozmanitost modelů zajistila širokou přehlídku, každý přítomný si našel svůj oblíbený automobil. Po skončení expozice na Slunečním náměstí začala další část programu, která byla neméně atraktivní – společná reprezentační jízda.

Vyvrcholením celé akce bylo vyhlášení vítěze diváckého hlasování o nejhezčí kabriolet. Tuto prestižní cenu si nakonec odnesl ikonický Triumph Spitfire. Tento vůz zaujmul návštěvníky nejen svým dravým a nezaměnitelným designem, ale i hrdým zvukem svého motoru. Cenu předal David Zelený, místostarosta Prahy 13.

Akce „Otevírání střech“ v Praze 13 nebyla jen o automobilech. Šlo rovněž o skvělou příležitost pro setkávání lidí, sdílení vášní a nadšení z technických zázraků, které nám moderní auto-mobilový průmysl přináší. Letošní ročník opět potvrdil, jak hluboko je zakořeněná láska k automobilům v srdcích mnoha z nás a jak takové akce mohou kultivovat smysl pro komunitu i estetiku. „Otevírání střech“ tak svůj úspěšný příběh jistě bude psát i v dalších letech, čímž bude neustále obohacovat kalendář pražských automobilových událostí.