Oslava dne stromů v Centrálním parku

17.10.2024

V Centrální parku se dnes slavil Den stromů a místní děti poblíž Stodůleckého rybníka vysadily nový strom.

Den stromů se slaví v České republice od 20. října 2000 a v naší městské části si jej tradičně připomínáme právě výsadbou stromu v Centrálním parku. Letos jsme společně zasadili javor červený, který již příští podzim svou barvou park příjemně zpestří. Věřím, že když se děti již ve školkách a školách učí o stromy pečovat, nebudou jim lhostejné ani v dospělosti,“ řekla místostarostka Marcela Plesníková.

Během dopoledne tak více než 500 dětí navštívilo jednotlivé informační stánky, kde se dozvěděly mnoho zajímavých informací o stromech i zvířatech, které mohou vidět či potkat v přírodě. Za získané vědomosti v rámci soutěží obdržely také drobné dárky.

Akci pořádá městská část Praha 13 v rámci místní Agendy 21 a odbor životního prostředí ve spolupráci s Lesy hl. m. Prahy, DDM Stodůlky, nechyběla ani Česká společnost pro ochranu netopýrů a Český svaz ochránců přírody.

Záštitu nad akcí, která je určena zejména předškolním dětem a dětem z prvního stupně základních škol, převzala místostarostka Marcela Plesníková.

17.10. 2024 Mgr. Lucie Steinerová

e-mail: steineroval@praha13.cz