Nové multifunkční hřiště na Lužinách

Ve čtvrtek 30. května starosta Prahy 13 David Vodrážka a místostarostka Marcela Plesníková slavnostně otevřeli nové multifunkční hřiště v těsné blízkosti nového skateparku na Lužinách. Nabízí široké možnosti sportovního vyžití místním obyvatelům s bezpečným povrchem. Rekonstrukce multifunkčního sportovního hřiště začala v prosinci 2023 a byla ukončena v květnu 2024. Celkové náklady na stavbu činily cca 6,5 mil. Kč.

„Celý prostor kolem skateparku jsme rekonstruovali postupně, protože se jedná o velmi velkou plochu, práce byly rozděleny do tří etap. Druhá etapa byla kompletně dokončena loni a nový skatepark, má dnes nejmodernější parametry, které splňují nároky i pro mezinárodní závody. Třetí etapu jsme zahájili koncem minulého roku, práce na místě začaly na jaře, jakmile to počasí umožnilo a dnes můžeme nové hřiště symbolicky předat dětem jako dárek k Mezinárodnímu dni dětí,“ řekl starosta David Vodrážka.

„Nové hřiště přináší zcela novou multifunkční sportovní plochu na pryžovém povrchu, a to pro děti, mládež i dospělé, na níž mají místní obyvatelé k dispozici prostor pro míčové hry a nejmenší děti nejrůznější sportovní prvky. Současně stěna skateparku může posloužit horolezcům a nechybějí ani workoutové prvky. Celý prostor se tak stal kvalitním a bezpečným areálem pro všechny věkové skupiny, kde mohou smysluplně a bezpečně trávit volný čas,“ doplnila místostarostka Marcela Plesníková.

30. 05. 2024 Mgr. Lucie Steinerová

e-mail: steineroval@praha13.cz