Nové hřiště pro děti na Velké Ohradě

09.10.2024

V Dalejském parku nedaleko Prokopského údolí v Praze 13 mají děti k dispozici nové hřiště. Slavnostního otevření se zúčastnili starosta Prahy 13 David Vodrážka, místostarostka Marcela Plesníková a děti z místní školy

„Dalejský park je oblíbeným místem Prahy 13, kudy místní obyvatelé často míří na procházky do přírody, a proto jsme tu pro nejmladší generaci postavili nové hřiště. Systematicky plánujeme rekonstrukce starších i výstavbu nových dětských hřišť a sportovišť, aby děti měly kvalitní prostor pro pohyb na čerstvém vzduchu, který nic nenahradí,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: “V těsné blízkosti jsme před dvěma lety otevřeli venkovní posilovnu a teď tedy mají místní obyvatelé další možnost, jak aktivně trávit volný čas společně.“

Plocha rozlehlého hřiště byla vybavena kvalitním bezpečným povrchem, který zároveň odvádí vodu zpět do přírody. Multifunkční prolézačky, houpačky, kolotoč i oplocené pískoviště doplňuje praktický městský mobiliář. Vedle laviček v areálu najdeme také stůl s lavicemi, který mohou rodiny využít k hraní deskových her nebo k pikniku, a nechybí ani stojan na kola.

„Vedle moderního dětské hřiště došlo také na rozumné úpravy místní zeleně, významnou složku životního prostředí. Dalejský park zůstává unikátem naší městské části, a proto jsme tak přistupovali i k terénním úpravám. Vytěžená zemina posloužila přímo na místě k vytvoření valu, který odstiňuje hluk, a většina keřů i stromů byla citlivě přesazena,“ doplnila místostarostka Prahy 13 Marcela Plesníková.

Celkové náklady na stavbu i úpravu zeleně a povrchů ve výši 7,2 mil Kč hradila městská část a dotace hlavního města Prahy.

09.10. 2024 Mgr. Lucie Steinerová

e-mail: steineroval@praha13.cz