Městská část Praha 13 pomůže živnostníkům

Nenechte si ujít

Městská část Praha 13 promine živnostníkům

23. 3. 2020

Městská část Praha 13 promine živnostníkům, kteří museli v důsledku krizových opatření ukončit s okamžitou platností svoji činnost, platbu nájemného. Vychází tak vstříc těm, kteří podnikají a nabízí své služby občanům Prahy 13 a mají své provozovny v prostorách, které jsou ve vlastnictví MČ Praha 13.
   Rada městské části Praha 13 rozhodla a odsouhlasila svým usnesením UR 0109/2020 ze dne 23. března 2020 prominutí platby nájemného včetně dalších plateb, které jsou spojeny s užíváním pronajatého prostoru.
  „Jde o okamžitou a konkrétní pomoc všem živnostníkům a podnikatelům, kteří jsou postiženi situací způsobenou koronavirem. Jsem přesvědčen, že obce a městské části musí dělat všechno proto, aby těmto lidem situaci ulehčily,“ zdůraznil starosta třinácté městské části David Vodrážka.
   Rada se k tomuto kroku rozhodla vzhledem k tomu, že některým nájemcům musela jejich činnost v prostorách, které jsou ve vlastnictví MČ Praha 13, zakázat a to na základě usnesení vlády České republiky ze dne 14. března 2020 o přijetí krizového opatření, podle kterého vstoupil v platnost zákaz provozování činnosti podnikatelům.

Toto opatření je v platnosti do odvolání.

Michala Králová