9/2024 Instalace zrcadla v křižovatce Armády x K Zahrádkám

04.01.2024
Obecní majetek
Vyřešeno

dobrý den, prosím o informaci, zda by bylo možné přidat dopravní zrcadlo naproti křižovatce při výjezdu z ulice K Zahrádkám na ulici Armády. Při odbočování tu každý den není vidět přes zaparkovaná auta, která nedodržují jak 5 metrů hranice od křižovatky, tak ponechání 3m v jízdním pruhu. Myslím, že dopravní zrcadlo by tuto záležitost alespoň částečně vyřešilo, případně vyšší kontrola ze strany městské policie. Aby byla dobrá viditelnost do křižovatky, je potřeba si najet do jízdního pruhu a to může vytvářet nebezpečnou dopravní situaci.

Postup řešení:

04. 01. 2024 01:22:52

Dobrý den, Vaše žádost byla postoupen k řešení odboru majetkovému, bytovému a investičnímu. OKR.

11. 01. 2024 07:51:35

Dobrý den,

nelze provádět dopravní opatření z důvodu neukázněnosti řidičů a tím je podporovat v neoprávněném jednání. Je nutné informovat příslušné orgány policie, které jsou kompetentní k provádění kontrol a postihům za páchané přestupky za nerespektování zákonných předpisů.

Závěrem ještě pro info – dopravní zrcadlo neslouží za nepříznivých klimatických podmínek např. mráz, mlha, silný déšť atd.

odbor dopravy.