496/2023 Malý přístřešek – zas. Červeňanského

Silnice, dopravní značky
Vyřešeno

Stále jsem nedostala odpověď z 29.5., proč je na autobusové zastávce Červeňanského malý přístřešek, když na zastávkách před i za jsou dávno nové?!

Postup řešení:

20. 09. 2023 11:03:36

Dobrý den, k Vašemu podnětu sdělujeme, že výměnu nových přístřešků u zastávek MHD v celém hlavním městě Praze realizuje a zajišťuje pouze společnost Technologie hlavního města Prahy, která byla požádána o zařazení této zastávky do seznamu na výměnu přístřešku.
Děkujeme za pochopení.
Tým MMS- hlášení problémů

22. 09. 2023 08:11:18

Dobrý den, děkujeme za dotaz a za Váš zájem o nové zastávkové přístřešky MHD..
Naše společnost THMP byla pověřena Magistrátem hl. m. Prahy výměnami zastávkových přístřešků v souvislosti se skončením nájemní smlouvy mezi Hlavním městem Praha a společností JCDecaux. Z tohoto důvodu jsou nyní na území hlavního města Prahy demontovány a nahrazovány pouze zastávkové přístřešky ve vlastnictví této společnosti, které leží na pozemcích HMP.
Na zastávce Červeňanského žádný přístřešek ve vlastnictví společnosti JCD instalován nebyl, proto nebyl předmětem smluvních náhrad.

Pro pokračování ve výstavbě dalších přístřešků nad rámec smluvních náhrad přístřešků JCDecaux je v rámcové smlouvě mezi THMP a HMP na výměnu přístřešků ještě možnost opce. Ta však do této doby nebyla ze strany HMP uplatněna. V případě jejího uzavření bude moci THMP zahájit novou výstavbu přístřešků na lokalitách dle žádostí městských částí.

Zastávka Červeňanského již je evidována v seznamu požadovaných náhrad v další fázi.
Děkujeme za pochopení situace.
THMP