Den zdraví a Veletrh sociálních služeb Prahy 13

Ve středu 19. června proběhl na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních služeb.

„Den zdraví a Veletrh sociálních služeb organizujeme pravidelně a těší mě zájem veřejnosti i nárůst partnerských organizací, které se zapojují. Na území naší městské části podporujeme desítky organizací, které nabízejí obyvatelům maximální šíři péče o sebe i své nejbližší. Zároveň se zde návštěvníci mohli seznámit s možnostmi sociálních služeb, které pomáhají v nejrůznější životních situacích,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Návštěvníci si mohli přímo na místě nechat změřit například rychlost metabolismu, krevní tlak nebo cukr a zároveň se přímo s odborníky na místě poradit, jak nejlépe přistupovat k vlastnímu zdraví a prevenci nejrůznějších chorob. Odpoledne proběhl Veletrh sociálních služeb, kde se představily organizace, které na území městské části Praha 13 pomáhají hendikepovaným či dlouhodobě nemocným. Nechyběly ani soutěže pro děti a pohybové aktivity.

19. 6. 2024 Mgr. Lucie Steinerová

e-mail: steineroval@praha13.cz