Zveme vás od 17. do 31. října v úředních hodinách do atria radnice na retro portrétů umělců z titulních stran časopisů, LP a CD.

Vernisáž, na které zahrají mladí hudebníci se koná v úterý 17. října v 18.00.

Mgr. Pavel Dosoudil

Kameraman, fotograf výtvarník, člen Asociace profesionálních fotografů ČR. Absolvent Katedry kamery filmové a televizní fakulty AMU. Nejprve pracoval v trikovém oddělení filmového studia Barrandov, později jako kameraman hraných filmů.

Pavel Dosoudil se současně věnoval výtvarné fotografii, nejčastěji z oblasti hudby. Portrétoval řadu dirigentů, sólistů a dalších umělců pro titulní strany časopisů a tituly LP a CD.

Ve svém archivu má záběry všech významných divadel a koncertních síní ČR, které fotografoval pro vědecké publikace o akustice a vystavoval v Rudolfinu v roce české hudby 2014. Spolupracoval s hudebními vydavatelstvími Supraphon, Panton, Artia, Opus atd. Vytvářel pro ně zejména koláže, inspirované hudebními nástroji. Využil klasických kombinovaných technik, projekcí, multiexpozic a inframateriálů. Výběr z těchto prací autor vystavuje právě zde v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci.


http://www.cimrmanarchiv.cz/wp-content/uploads/2012/01/013-vrcholy-houslovy-koncert-ddur-foto-pavel-dosoudil-2.2.2001-800x595.jpg
Vytisknout