Jitka Dosoudilová, absolventka soukromého studia výtvarné digitální fotografie, vás zve na svou výstavu Na křídlech fantazie uspořádanou ke Světovému dni proti rakovině. Ve dnech 4. 2. – 4. 4. si ji můžete prohlédnout v Evropském domě, Jungmannova 24, Praha 1, a to od pondělí do čtvrtka od 10.00 do 18.00, v pátek od 10.00 do 17.00.

Cesta autorky k tvorbě koláží nebyla obvyklá. Přiměla ji k ní dramatická změna v jejím životě. Když jí před několika roky diagnostikovali rakovinu prsu, rozhodla se tuto informaci před rodinou i přáteli zatajit. Po operaci potřebovala uvolnit emoce a rozhodla se pro tvorbu digitálních koláží. Na své deváté výstavě představuje 38 barevných velkoformátových obrazů. Fantaskní krajiny, imprese i abstraktní koláže svou barevností přináší radost a pozitivní pohled na svět. Právě ten by přála všem lidem, kteří teď prožívají složité období, jako před několika roky ona sama.

Tato výstava vznikla díky podpoře zastoupení komise EU v České republice.

Práce Jitky Dosoudilové jste si mohli prohlédnout v dubnu loňského roku v atriu radnice, rozhovor s autorkou jsme otiskli ve STOPu v červnu 2018.

vyzaduji

Aktualizováno: 13.03.2019 – Dan Novotný Mgr. ; Přečteno 522 x
Vytisknout