5. 6. 2019

Zástupci městské části Praha 13, starosta David Vodrážka a místostarostka Marcela Plesníková, ve středu 5. 6. 2019 slavnostně uvedli do provozu zrekonstruované dětské hřiště, které je situováno ve vnitrobloku Chalabalova, společně s dětmi z nedaleké základní školy.

Hřiště je primárně koncipováno pro starší děti. Bylo rekonstruováno v podzimních a zimních měsících loňského roku. Sadové úpravy byly z klimatických důvodů realizovány letos na jaře. Sportovní plocha je navržena v přírodním stylu, většina herních prvků je z akátového dřeva, které je velmi pružné, pevné a nepodléhá hnilobě. Pro tyto své neocenitelné vlastnosti je hojně využíváno právě k výrobě herních prvků do venkovních sportovišť.

„Základem hezkého a bezpečného hřiště je správná volba materiálu. Pro ta naše vybíráme herní prvky vyrobené právě z akátového dřeva, protože máme již vyzkoušeno, že je to velmi odolná dřevina, která při správné údržbě vydrží několik desítek let, což je pro nás důležité,“ řekl při slavnostním otevření starosta David Vodrážka. Místostarostka Marcela Plesníková ho doplnila slovy: „Bohužel žijeme v přetechnizované době, plné elektronických lákadel a ta nahrává fyzicky pasivnímu prožití dětství. Proto se snažíme nabídnout dětem oázu volnosti ke hrám a všestranným pohybovým aktivitám.“

Dominantou celého prostoru je dřevěný hrad s úctyhodnou výškou, která přesahuje
5 metrů. Je doplněn lanovým systémem a skýtá tak spoustu možností pro tvořivý a fyzický rozvoj dětí.

Na realizaci byly použity finanční prostředky z dotace MHMP ve výši necelých
7 milionů korun.

Michala Králová