Kvůli karanténě covid–19 byly jarní úklidy v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko zrušeny. Ty podzimní jsou naplánovány na 19. září. Nejdůležitějším článkem těchto akcí jsou lidé, kteří zorganizují dobrovolnický úklid ve zvolené lokalitě. Hlavní organizátor www.UklidmeCesko.cz jim poskytuje know-how, pevné pytle na sesbíraný odpad a veškerou další potřebnou podporu. Pro zájemce o zorganizování úklidové skupiny je více informací na www.uklidmecesko.cz/about/zakladniInformace/.

  Organizátoři zaregistrovaných skupin z podniků, občanských spolků, společností SV, škol apod. se mohou předem hlásit na odboru životního prostředí u Dany Céové, ceovad@praha13.cz, tel. 235 011 474. Pomůžeme vám vytipovat vhodnou lokalitu k úklidu, můžeme poskytnout i menší množství pytlů. Odvoz pytlů se sebraným odpadem po dohodě zajistíme.

  Praha 13 tuto akci velice vítá, podporuje a děkuje všem zdejším skupinám, které se již několik let do úklidu zapojují. Vždy vysbírají obrovské množství odpadků, pomáhají s likvidací černých skládek a také šetří nemalou část finančních prostředků, které jsou z rozpočtu městské části na úklidy každoročně vynakládány.

Veškeré informace získáte na výše uvedených kontaktech. 
Dana Céová

vyzaduji

vyzaduji
 

Vloženo: 07.09.2020 – Eva Černá ; Přečteno 279 x
Vytisknout