MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
 26. 6. 2019

Základní škola Mohylová ve třinácté městské části dostala dnes od starosty Davida Vodrážky šek na deset tisíc korun. Peníze půjdou na dobrou věc.

Pavlík je mladý muž z pražských Stodůlek a již pátým rokem pracuje jako pomocná síla na výše zmíněné základní škole. Má sice lehký hendikep, ale zato má obrovskou chuť pracovat. Dosud ho podporoval Úřad práce svými dávkami. Tato podpora však končí v červnu 2019 a její další prodloužení již není možné. Rozpočet školy bohužel neunese na svých bedrech celou Pavlíkovu mzdu. Rada rodičů se proto rozhodla převzít od školy pomyslný „štafetový kolík“ a pokračovat tak vlastním projektem, který nazvala, Chceme Pavlíka v Mohylce.

„ Záměr uspořádat finanční sbírku jsme se rozhodli proto, že víme, že nám to Pavlík vrátí zpět v podobě laskavosti k našim dětem. Neradi bychom o něj přišli,“ říká předseda Rady rodičů Petr Křivánek a dodává: “Jsme velmi rádi, že nám dnes finančně pomohla i městská část Praha 13, velmi si toho vážíme.“

„Přidali jsme se ke sbírce, abychom podpořili dobrou a smysluplnou věc. Pomůže to nejen Pavlíkovi, pro kterého je důležité, aby pracoval a byl mezi lidmi, ale i dětem, uvědomit si fakt, jak velké štěstí je narodit se zdravý. Od paní ředitelky vím, že ho všichni mají rádi a přejí si, aby tady zůstal i nadále,“ říká starosta David Vodrážka.

Kolik je potřeba získat peněz?

Stačí vybrat padesát korun měsíčně od  rodičů každého žáka.  Při 200 žácích škola získá měsíčně deset tisíc korun. Cílová částka projektu je sto tisíc korun na dobu deseti měsíců. Pro někoho je padesát korun moc, pro někoho málo. Pro většinu z nás zkrátka šálek dobré kávy.

Michala Králová

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: kralovam[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz

IMG_2911-3

IMG_2920-1