V bezbariérovosti pražské hromadné dopravy se sice mnohé zlepšuje, přesto je ale stále nezbytné navíc provozovat přepravní služby speciálně určené pro osoby se zdravotním postižením.
  Na jaře letošního roku se o provozovatele speciální přepravní služby pro osoby se zdravotním postižením, s omezenou schopností pohybu a orientace, držitele průkazů ZTP a ZTP/P s trvalým pobytem v Praze znovu soutěžilo. Od 1. 1. 2022 ji budou provozovat dva noví poskytovatelé. Ve veřejné soutěži zvítězili společnosti Vega Tour, s.r.o., a Lutan, s.r.o., které budou provozovat třicet pět speciálně upravených vozidel.
  Zhruba od listopadu letošního roku bude možné tuto speciální přepravu rezervovat telefonicky nebo na webových stránkách zmíněných společností. Na provoz bude nově dohlížet dispečink ROPID.
  Současní provozovatelé Societa, o.p.s., a Handicap-Transport, s.r.o., budou službu provozovat do konce roku 2021.
  Přepravní služba bude zpoplatněna nástupní sazbou 10 Kč a jednotným jízdným ve výši 40 Kč. Při cestě z Prahy do příměstských obcí stojí jedna jízda 60 Kč (jízdné pro děti od 6 do 15 let bude poloviční, děti do 6 let budou přepraveny zdarma).

Pojďme vymyslet název nové přepravní službě!
Starosta David Vodrážka a radní Aneta Ečekové Maršálová vyhlašují ve spolupráci s místní Agendou 21 novou soutěžní anketu pro širokou veřejnost.
  Oficiální název přepravní služby Doprava na objednání pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace je neprakticky dlouhý. Jaký název by se líbil vám? Měl by být kratší, lehce zapamatovatelný a vztahovat se k této formě dopravy.
  Návrhy názvu zasílejte spolu se svým celým jménem, věkem a kontaktním tel. číslem do konce července 2021 na marsalovaa@praha13.cz. Třináct nejlepších návrhů oceníme malou pozorností od MČ Praha 13. Všechny návrhy budou zaslány do ROPID, kde se vybere definitivní název.

Vloženo: 21.06.2021 – Eva Černá ; Přečteno 491 x