Městská část zajistila více než 17 000 respirátorů, které budou distribuovány do všech školských zařízení v Praze 13 bez ohledu na to, kdo je jejich zřizovatelem. Jsou určeny nejen pedagogickým pracovníkům, ale všem zaměstnancům škol.

„Jsme si vědomi, že bezpečný návrat dětí do škol patří mezi priority,“ řekl starosta David Vodrážka a dodal: „Aby se tak ale mohlo stát, musí být na to školy připraveny. Již minulý týden jsme rozdistribuovali zhruba přes 16 000 kusů respirátorů a téměř 12 000 chirurgických roušek, které už měla radnice k dispozici. Ty byly určeny pracovníkům škol, jejichž je městská část zřizovatelem. V pondělí 1. března proběhne distribuce dalších zhruba 17 000 kusů respirátorů, které se nám nyní podařilo zajistit, a to bez ohledu na rozhodnutí vlády o termínu návratu žáků do škol, nebo naopak o jejich úplném uzavření. Tyto respirátory budou rozděleny mezi pracovníky všech základních, mateřských, odborných škol a gymnázií v Praze 13.“

respirátory

Vloženo: 25.02.2021 – Eva Černá ; Přečteno 243 x