MČ Praha 13 - logo                                                                                            Tisková zpráva

7. 12. 2021

Soutěž v pletení vánoček probíhá ve FZŠ Mezi Školami již od roku 2005. Za tu dobu se mnoho žáků naučilo, jak z těsta vykouzlit vánočku, a škola tak přispěla k tomu, aby tato dávná dovednost nezanikla. Letos tomu ale muselo být opět jinak.

„Soutěž se už loni nemohla uskutečnit v tradiční podobě, kdy jsme pletli a pekli vánočky s dětmi přímo ve škole. Tradici ale chceme zachovat. Minulý rok pletení proběhlo v prostorách radnice a vánočky se následně upekly ve škole. Letos celá akce proběhla kompletně ve škole, sice mě mrzí, že se do pletení vánočky letos osobně nezapojím, ale je zbytečné riskovat zdraví dětí i personálu školy přítomností dalších osob,“ vysvětluje starosta David Vodrážka a dodává: „Děkuji řediteli školy, že tuto tradici udržuje i v této době, a věřím, že si děti také tentokrát odnesly krásné zážitky.“

Všichni se nejprve sešli ve školní jídelně, kde jim byla zopakována pravidla. Na vše osobně dohlížel ředitel školy Petr Kubička. Soutěžící mohli přijít kreativně oblečení, což někteří využili. Byli zde zastoupeni čerti, Mikuláši i andělé. Na dětech bylo vidět, jak se snažily své výtvory vyzdobit, aby právě ten jejich vyhrál.

„Upečené žákovské vánočky ohodnotili žáci 1. stupně. Vítěze vybírali z patnácti vánoček. První tři místa obsadily vánočky týmů z 8.B, 7.B a 8.C. Sponzory letošní Starostovy vánočky byly Přátelé FZŠ Mezi Školami, z.s., a Pekárna u Vrbských v Rudné u Prahy. Děkujeme,“ doplnil ředitel Petr Kubička.

Lucie Steinerová

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: steineroval@praha13.cz