MČ Praha 13 - logo                                                                                            Tisková zpráva

14. 12. 2021

Městská část Praha 13 dokončila opravu spojovacího schodiště mezi ulicemi Archeologická a Zázvorkova. Toto značně exponované místo získalo i unikátní podobu – originální velkoplošnou malbu inspirovanou zelení.

Schodiště se nachází kousek od stanice metra Lužiny nad tubusem linky B a pochází ze stejné doby, kdy se metro na Lužinách stavělo a vyžádalo si rozsáhlejší rekonstrukci. Opraven byl nejen povrch schodů, ale odborný zásah si vyžádala také svislá konstrukce v části schodiště. Zcela nově bylo naistalováno ocelové zábradlí, které zde chodcům chybělo. Posledním krokem byla úprava povrchu, který se musel nejprve očistit od sprejerských výtvorů a následně schodiště ozdobil originální mural Petra Placáka.

„Všechny nás dost trápí sprejerské vandalství na veřejných místech a tak jsme se rozhodli, že do opravy tohoto schodiště zapojíme profesionála, který na boční strany stavby navrhnul a následně i vytvořil celistvé dílo. Věřím, že takto postupně a hlavně vkusně zkultivujeme nejen toto místo, ale i další v naší městské části“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Oprava trvala dva měsíce a městskou část vyšla na 1,6 milionu korun.

Lucie Steinerová

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: steineroval@praha13.cz