MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
8. 10. 2019

Brány dlouhodobě očekávaného sportoviště při Základní škole Klausova na Velké Ohradě ve třinácté městské části byly otevřeny v úterý 8. října za přítomnosti starosty městské části Davida Vodrážky, místostarostky Marcely Plesníkové a ředitele školy Petra Neuvirta, kteří společně přestřihli pásku a hřiště tak symbolicky pokřtili

V době letních prázdnin zde vznikl nový sportovní areál, jehož součástí je multifunkční hřiště, které je opatřeno novým umělým povrchem z bezpečného polyuretanu. Žáci zde mohou trénovat skok do dálky i do výšky. Současně byly nově zrekonstruovány i tenisové kurty. Celková rekonstrukce byla vyčíslena na zhruba pět milionů korun.

„Jsem velmi rád, že se zde podařilo za poměrně krátkou dobu vybudovat toto sportovní centrum, které bude sloužit k plnohodnotnému využití žákům nejen v hodinách tělesné výchovy, ale i mimo ni,“ uvedl při slavnostním křtu starosta třinácté městské části David Vodrážka. Místostarostka Marcela Plesníková ho doplnila slovy: „Věřím, že žáci školy budou na tomto špičkově vybaveném hřišti aktivně trávit co nejvíce svého volného času a hřiště tak bude hojně využíváno.“

Michala Králová

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: kralovam@praha13.cz