MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
12. 6. 2019

Ve středu 12. června se na zahradě Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK  sešli zástupci městské části Praha13, společnosti Profi Press, s.r.o.,a společnosti Strom, a.s., aby předali ředitelce sekačku na trávu.

„Celý nápad vznikl na konci května, kdy se na Slunečním náměstí konal Den zahradní a komunální techniky. Pořádající společnost současně s distributorem zahradní techniky věnovala naší městské části kvalitní sekačku na trávu a my jsme se rozhodli vybrat jednu z našich deseti mateřských školek a té ji darovat. Výběr jistě nebyl lehký, a proto jsem rád, že to za mě udělali kolegové z odboru školství,“ řekl starosta MČ Praha 13, David Vodrážka.

Ředitelka školky Helena Zdrubecká při přebírání daru dodala:  „Přestože se naše mateřská škola nachází na sídlišti Lužiny, je obklopena zelení a vzrostlými stromy. Děti si ze všeho nejraději hrají v naší rozlehlé vzdušné zahradě. Bohužel každým rokem přibývá nebezpečných klíšťat, a proto dbáme na prevenci a snažíme se na zahradě sekat trávu co nejčastěji. Proto jsme velmi vděčni za tento hodnotný dar a máme z něj velkou radost.“

Fakultní mateřská škola Sluníčko pod střechou v Mohylové ulici se od roku 2006 intenzivně zabývá environmentální výchovou. V září 2013 začala provozovat lesní třídu. I to bylo důležitým kritériem při nelehkém rozhodování, kterou školku obdarovat.

Michala Králová

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail:kralovam@praha13.cz