Vážení spoluobčané,

tato slova patří především Vám, dříve narozeným. Moc bych si přál, aby události letošního roku byly příznivější, ale bohužel. Už od jara se potýkáme s nepříznivou epidemiologickou situací způsobenou šířením onemocnění covid-19, která nám všem více či méně komplikuje život a u mnohých vzbuzuje obavy. Navíc s sebou přináší řadu nepopulárních opatření a omezení. Ano, je to nepříjemné, ale určitě si nemyslím, že by měl být důvod k nějaké panice, nebo že bychom se měli zavřít doma a vůbec s nikým se nestýkat... To jistě ne. Ale rozhodně je na místě obezřetnost. 

  Musíme si všichni uvědomit, a je jedno jestli je nám šest nebo šedesát, že dodržování bezpečnostních opatření nám pomůže současnou situaci zvládnout lépe a rychleji. Zkušenosti z jara jsou důkazem, že to jde.

  Právě teď opravdu záleží na každém z nás. Na naší ohleduplnosti, na tom, jak budeme zodpovědní k sobě i k okolí.

Proto Vás všechny prosím, abyste byli na sebe opatrní, používali ochranné pomůcky, více než kdy jindy dodržovali hygienu rukou a zbytečně se nevystavovali možnosti nákazy. Dopřejte si co nejvíce příjemných zážitků, procházek na zdravém vzduchu, nezapomínejte častěji doplňovat vitamíny a hlavně neztrácejte optimizmus a dobrou náladu. Jsem přesvědčený, že společně všechno zvládneme.

   Přeji Vám krásné podzimní dny prožité v pohodě a hlavně ve zdraví.


Váš David Vodrážka
starosta

 

Vytisknout