Vážení spoluobčané,

už v době, kdy se v České republice začala striktní bezpečnostní opatření přijatá v souvislosti s Covid-19 rozvolňovat, jsem říkal, že se situace sice zlepšuje, ale vyhráno budeme mít až tehdy, kdy se počet nových případů onemocnění dostane k nule. A to se bohužel zatím nestalo. Dalo se tedy předvídat, že když lidé začnou cestovat, scházet se, navštěvovat nejrůznější akce, může se situace změnit. Rozhodně nejsem příznivcem katastrofických scénářů, ale určitě musíme být obezřetní. Cena za nezodpovědnost by mohla být příliš vysoká.

  Jsem přesvědčený, že když se všichni budeme chovat rozumně a ohleduplně, můžeme se výraznému nárůstu počtu nemocných vyhnout. Zároveň tak můžeme eliminovat i možnost, že se vrátí některá z již zrušených bezpečnostních opatření. Vím, že nošení roušky není nic příjemného. Jsou ale místa, kde bychom si je nasadit měli. Například v městské hromadné dopravě nebo na místech, kde je v uzavřeném prostoru hodně lidí. I když to třeba není nařízené, je to rozumné. Neměli bychom ignorovat ani základní hygienická a bezpečnostní pravidla.

  Já osobně mám doma nějaké roušky a ostatní ochranné prostředky. Myslím, že takto vybaveni bychom měli být všichni. Podotýkám, že v opravdu rozumném množství. Rozhodně není namístě brát prodejny s těmito prostředky útokem. Je jich všude dost. Když se budeme řídit zdravým rozumem, zvládneme i tuto poněkud zhoršenou situaci.

Přeji vám krásné a pohodové letní dny.

 

Váš David Vodrážka

Vytisknout