Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se po intervenci starosty Davida Vodrážky podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer/BioNTech a obyvatelé třináctky tak budou mít komfortní přístup k očkování.

Očkovací centrum v Motole opravdu ukončilo činnost. Důvodem je především co nejrychlejší obnovení plného provozu špičkové lékařské péče, kterou tato nemocnice poskytuje a poslední rok byla vlivem pandemie omezena. Stejně tak ukončilo činnost očkovací centrum v IKEMu a v dalších nemocnicích.

„V nadcházejících týdnech by měl do České republiky dorazit více než milion dávek vakcín od společnosti Pfizer, kterou do teď podávaly pouze fakultní nemocnice. Po intenzivní komunikaci s koordinátorem očkování pro Prahu se nám podařilo téměř nemožné - očkovací centrum na třináctce se dostalo na distribuční seznam i pro vakcínu Pfizer. Z mého pohledu je více než nutné, abychom pro obyvatele zajistili očkování přímo zde. Zvlášť teď, když se nemohou registrovat ani v motolské nemocnici. Se zdravím nelze hazardovat a nemohu tolerovat ani myšlenku, že by se z očkování dělala politická záležitost,“ informoval starosta David Vodrážka.

Očkovací místa mohou být provozována i mimo specializované fakultní nemocnice, především je ale nutné zajistit dostatek očkovacích látek. To ale může pouze Vláda ČR a městská část v tomto ohledu nemá žádné pravomoce. Navíc je třeba zajistit férový a plošný systém, který další avizované dodávky očkovacích látek spravedlivě rozdělí.

„Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka, které je jediné v naší městské části, používá vakcínu Moderna. Bohužel dodávky váznou a je nutné soustředit se na zajištění druhých dávek vakcíny těm klientům, kteří v první fázi očkování již Modernu dostali. Jsem tedy rád, že očkovací centrum bude mít možnost používat také vakcínu Pfizer/BioNTech. Naši obyvatelé tak budou mít i nadále možnost nechat se očkovat přímo v místě svého bydliště,“ dodal starosta.

Vloženo: 04.05.2021 – Eva Černá ; Přečteno 793 x