Zbavte se přebytečných věcí a dejte jim druhou šanci. Zároveň si najděte něco pro sebe a udělejte něco pro svou peněženku, domácnost i planetu! Reuse sobota je společná iniciativa Magistrátu hl. m. Prahy, organizace Swap Prague a Městské části Praha - Slivenec. (vstupné dobrovolné půjde v plné výši na vybranou neziskovou organizaci, info brzy)

V tento den 3. září můžete přinést či přivézt na místo události věci, které již doma nepotřebujete, ale někomu jinému dobře poslouží. I vy si sami si také určitě něco najdete. Ať už přinesete nábytek, oblečení, dekorativní předměty, nádobí, příbory, vybavení na zahradu nebo knihy či pokojovky, jistě tím uděláte někomu radost. O předměty, které se nerozeberou, se postarají spolupracující organizace. Doražte i na doprovodný program přibližující reuse praktické tipy i zero waste nebo péči o nábytek a význam používání věcí z druhé ruky. Tato sobota bude o navracení věcí do oběhu, společně tak máme moc dát věcem nový život, druhou šanci.

Těšíme se na vás.

Program
11:00-17:00

SWAP - přineste věci v krásném stavu, které máte doma navíc, můžete si zase najít něco, co se hodí vám. Noste oblečení, drobné předměty z domu i zahrady, doplňky, knihy, pokojovky. Tým Swap Prague věci na místě roztřídí, vyžehlí a připraví tak, aby si je mohl vzápětí odnést ten, komu se hodí.

Další workshopy a přednášky budou brzy zveřejněny přímo tady 🙂

Organizují či se podílí:
Swap Prague
MHMP
Praha 5 Slivenec
Nábytková banka Praha 

Spoluorganizátoři akce z organizace SWAP PRAGUE připomínají: “nezapomeňte, že znovu užíváním věcí, rozumným až střídmým nakupováním ideálně lokálním, tříděním, recyklací a posíláním věcí dál šetříme energii, planetu a prodlužujeme životní cyklus výrobků. Děkujeme, že v tom jedete s námi, zašíváte a opravujete a staráte se.”

Reuse Slivenec
Vytisknout