Městská část Praha 13 
www.praha13.cz
MČ Praha 13 - logo                                                                                            Tisková zpráva

 16. 5. 2022

Praha 13 otevřela dětské hřiště na Lužinách


Radnice Prahy 13 dokončila rekonstrukci dalšího dětského hřiště, tentokrát v ulici Amforová na Lužinách. Slavnostního otevření se zúčastnily také děti z Fakultní základní školy Brdičkova. Na hřišti přibyly nové herní prvky, lavičky a došlo i na kompletní výměnu dopadové plochy. 

„Obnova dětských hřišť v naší městské části probíhá neustále a jsem rád, že se nám vše daří podle plánu. Toto hřiště prošlo úpravami za téměř dva miliony korun a věřím, že nabídne bezpečný a kvalitní prostor pro volný čas dětí na Lužinách,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka. 

Původní, již nevyhovující prvky byly demontovány a nahradily je nové. Děti mají nyní k dispozici dvě lezecké sestavy pro různé věkové i výkonnostní kategorie. Využít mohou i protahovací a balanční zařízení, pro děvčata a chlapce školního věku je určeno větší točidlo. Zároveň bylo kompletně obnoveno i dětské pískoviště, výměnu si zasloužily i některé lavičky stejně jako celá dopadová plocha.

„Dětská i sportovní hřiště musejí být především bezpečná a umožňovat dětem rozumně a zdravě strávit volný čas. Z mého pohledu se rekonstrukce vydařila na výbornou,“ zdůraznila místostarostka Marcela Plesníková.

Mgr. Lucie Steinerová

Vedoucí oddělení tisku a informací

Tisková mluvčí

Městská část Praha 13, Odbor kancelář starosty, tiskový servis, Sluneční náměstí 2580/13, 158 00 Praha 5
Telefon: 235 011 217, mob. 773 784 245, E-mail: steineroval@praha13.cz

Otevření dětského hřiště ve vnitrobloku v ulici AmforováOtevření dětského hřiště ve vnitrobloku v ulici AmforováOtevření dětského hřiště ve vnitrobloku v ulici AmforováOtevření dětského hřiště ve vnitrobloku v ulici AmforováOtevření dětského hřiště ve vnitrobloku v ulici Amforová
Vytisknout