MČ Praha 13 - logo                                                                                            Tisková zpráva

26. 5. 2022

Olympijské okamžiky v Nových Butovicích

Dnes byla slavnostně zahájena fotografická výstava Olympijské okamžiky na korzu v Nových Butovicích. Česká tisková kancelář představila spolu s Galerií Czech Photo Centre novou venkovní fotografickou výstavu, na 20 panelech ukazuje slavné i méně známé snímky z historie československé a české účasti na letních i zimních olympijských hrách.

„Korzo u metra v Nových Butovicích se stalo skvělým venkovním kulturním prostorem a je mi ctí zde zahájit novou venkovní výstavu. Tentokrát se věnuje olympijským momentům, a protože sport k létu patří, bude zde všem volně přístupná až do konce září,“ řekl starosta David Vodrážka.

Výstava nabízí 152 velkoformátových fotografií. Vedle historických snímků jsou na ní i fotografie s úspěchy českých sportovců na poslední letní olympiádě v Tokiu i po nedávných zimních hrách v Pekingu. Stejně jako předchozí velké fotografické výstavy ČTK čerpá především z bohatého fotografického archivu národní tiskové agentury, ale také z dalších zdrojů. Na výstavě se autorsky podíleli bývalý dlouholetý vedoucí sportovní redakce ČTK Ladislav Josef, který se jako reportér zúčastnil šesti olympiád a na několika hrách byl i mluvčím národní olympijské výpravy. Spolupracoval na ní s šéfredaktorkou zpravodajství ČTK Radkou Matesovou Markovou a šéfredaktorem Fotobanky ČTK Petrem Mlchem, kteří se jako autoři podíleli i na předchozích venkovních fotografických expozicích ČTK.

V rámci výstavy vznikly i speciální díly podcastu Četkast z rozhovorů s olympijskými medailisty a dalšími účastníky olympiád. Odkazy na ně jsou prostřednictvím QR kódů přímo na výstavních panelech. K výstavě ČTK opět připravila i materiály pro školy.

Mgr. Lucie Steinerová

Vedoucí oddělení tisku a informací

Telefon: 235 011 217, mob. 773 784 245, E-mail: steineroval@praha13.cz

Fotografická výstava Olympijské okamžikyFotografická výstava Olympijské okamžikyFotografická výstava Olympijské okamžikyFotografická výstava Olympijské okamžiky