Městská část Praha 13 
www.praha13.cz
MČ Praha 13 - logo Tisková zpráva
7. 1. 2021


 Městská část Praha 13 připravila projektovou aktivitu „Obrázky se vzkazem aneb Děti kreslí seniorům“. Radnice pořídila sadu výtvarných potřeb pro tři a půl tisíce žáků prvního stupně všech deseti základních škol a děti nakreslí obrázky pro seniory. Distribuce výtvarných potřeb do škol právě začala.

„Dlouhodobě velmi dobrá práce v sociální oblasti v letošním roce přinesla naší městské části finanční prostředky, které opět investujeme do projektů, které pomáhají našim obyvatelům. Aktivita Obrázky se vzkazem spočívá v mezigeneračním propojení dětí a seniorů v době koronavirové pandemie. Věřím, že právě v současné době tvořivé aktivity dětem přinesou smysluplně strávený čas a našim starším spoluobčanů radost a úsměv na tváři. Městská část za tímto účelem zakoupila ze získané dotace výtvarné potřeby pro 3562 žáků prvního stupně z deseti zřizovaných základních škol,“ informoval starosta David Vodrážka.

Děti mají za úkol namalovat obrázky se vzkazy pro babičky a dědečky ve svých rodinách, ale i pro seniory, kteří žijí například v Domově pro seniory Zity Kabátové, ve Středisku sociálních služeb Prahy 13, nezapomeneme ani na klienty Farní charity Stodůlky a členy klubů pro seniory. Distribuce výtvarných potřeb do škol právě začala.

Městská část Praha 13 v roce 2020 v kategorii měst a obcí nad padesát tisíc obyvatel získala první místo, spojené s neinvestiční dotací, v soutěži Obec přátelská rodině a seniorům, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. MČ Praha 13 v kategorii Obec přátelská rodině soutěžila poprvé. Získané finanční prostředky byly určeny na prorodinné aktivity Dny zdraví Prahy 13; Mezigenerační hry – Jsme akční/mezigenerační; Butovický rohlík; Prorodinná opatření předškolního oddělení DDM Stodůlky, v Klubu Kulička a Obrázky se vzkazem aneb Děti kreslí seniorům.


Mgr. Lucie Steinerová
Vedoucí oddělení  tisku a informací
Tisková mluvčí

 

Městská část Praha 13, Odbor kancelář starosty, tiskový servis, Sluneční náměstí 2580/13, 158 00 Praha 5
Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: steineroval@praha13.cz

 potřeby pro školy

potřeby pro školy

potřeby pro školy

IMG_1868
Vytisknout