28. března 1592 se narodil Jan Ámos Komenský, jeden ze zakladatelů moderní světové pedagogiky, a právě toto datum se pojí se Dnem učitelů.

Letos jsme se bohužel nemohli při této příležitosti setkat s pedagogy naší městské části, jak bylo každoročně zvykem, tak alespoň touto cestou sdílíme velké poděkování za jejich práci.

„Vzdělání je jedním ze základních pilířů naší společnosti a během posledního roku čelilo zásadním změnám a omezením.  Všem pedagogům touto cestou velmi děkuji. Velký dík patří letos také rodičům, kteří jsou již téměř rok součástí vzdělávání svých dětí on-line cestou. Věřím, že až se děti do lavic opět vrátí, školství si z distanční výuky vezme pozitivní postupy v podobě zapojení nových nástrojů a digitálních technologií. Přeji všem učitelům a rodičům pevné zdraví i nervy, a hlavně bezpečný návrat dětí do školních lavic,“ řekl starosta David Vodrážka.

učitelé 1

UČITELÉ 2