Městská část Praha 13 
www.praha13.cz
MČ Praha 13 - logo                                                                                            Tisková zpráva

 5. 5. 2022

Nové servisní cyklostanice pro obyvatele Prahy 13 


Městská část Praha 13 zřídila na třech místech unikátní cyklostanice, které jsou k dispozici nejen cyklistům nebo koloběžkářům, ale mohou je samozřejmě využít i maminky a tatínkové s kočárky. Tyto stojany jsou plně vybaveny pro běžné opravy a jsou zdarma k dispozici široké veřejnosti. 

„Nové stanice jsou unikátním zařízením, kde mají obyvatelé k dispozici nářadí na běžnou opravu ať už kol, koloběžek nebo i kočárků. Všichni víme, jak jsou drobné nehody při běžných činnostech nepříjemné, a proto jsme se rozhodli tímto způsobem lidem nabídnout servisní místa,“ řekl starosta David Vodrážka. 

Stanice jsou vybaveny kvalitním nářadím a díly renomovaných německých a amerických značek opatřených otočnými čepy pro snadnější manipulaci, hustilkou s vyztuženou ocelovou hadic a integrovaným stojanem na kolo. Navíc je na každé z nich k dispozici QR kód s odkazy na návod na opravu či seřízení kola. 

Jedna stanice je umístěna u frekventované cyklotrasy před radnicí Prahy 13, zatímco druhá se nachází u občerstvení v Centrálním parku. Další stanici v Britské čtvrti, lokalita Západního města, věnovala naší městské části společnost FINEP,“ uvedla místostarostka Marcela Plesníková.

Mgr. Lucie Steinerová

Vedoucí oddělení tisku a informací

Tisková mluvčí

Městská část Praha 13, Odbor kancelář starosty, tiskový servis, Sluneční náměstí 2580/13, 158 00 Praha 5
Telefon: 235 011 217, mob. 773 784 245, E-mail: steineroval@praha13.cz

Stanice na opravu kol - Britská čtvrťStanice na opravu kol - Britská čtvrťStanice na opravu kol - Britská čtvrťStanice na opravu kol - před radnicíStanice na opravu kol - před radnicíStanice na opravu kol - před Kuželkárnou
Vytisknout