Na území městské části Praha 13 se začaly instalovat nové přístřešky na zastávkách městské hromadné dopravy. První z nich Píškova, Velká Ohrada a Nušlova jsou již cestujícím k dispozici, na zastávkách Archeologická a Ovčí Hájek se právě teď pracuje. Během příštího roku čeká obnova í další místa.

„Obnova přístřešků na zastávkách hromadné dopravy je tématem, které pravidelně urgujeme, a jsem rád, že se podařilo celý proces zahájit právě na Praze 13. Nové přístřešky poskytnou komfort cestujícím, velkokapacitní koše jistě pomohou udržet pořádek. Obyvatelé třináctky postupně získají modernější a důstojnější zázemí pro cestování,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Do konce roku by mělo být na území Prahy 13 šest nových přístřešků, příští rok jich přibyde dalších pět, například Amforová a Luka. Instalace je závislá na dobrých meteorologických podmínkách, omezení pro cestující při výměně jedné zastávky by nemělo trvat déle než dva týdny.

Instalací přístřešků MHD, které tvoří důležitou část městského mobiliáře hlavního města Prahy, magistrát pověřil městskou společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP). Celkem se jedná o 690 zastávek a hotovo by mělo být v březnu 2023. Obnova zastávkové sítě bude pozvolná – potrvá necelé dva roky. Postupně se vymění kus za kus. Společně s přístřeškem dodá THMP ke každé zastávce i velkokapacitní odpadkový koš a zábradlí. Předem vytipované přístřešky pak budou mít i reklamní plochu.

ZASTAVKY MHD