Na začátku června proběhl kontrolní den na stavbě nové školní kuchyně a jídelny v areálu Základní školy Kuncova ve Stodůlkách. Výstavba byla zahájena koncem března 2018 a má pokračovat nejdéle do října letošního roku. Stavbu za 47 miliónů korun zajišťuje po řádném výběrovém řízení městské části Praha 13 firma Z&D Stavební společnost spol. s r.o. Investici poskytlo hlavní město Praha na základě žádosti Prahy 13. Objekt je rozdělen na dvě části – stravovací, která pojme 300 strávníků a technickou část, kde budou pracovnice jídelny denně připravovat až 750 obědů pro žáky školy, studenty soukromého gymnázia, zaměstnance a cizí strávníky. Interiér jídelny bude laděn do šedé s prvky zelené, žluté a červené barvy a osvětlen přirozeným denním světlem pomocí velkého světlovodu a skleněných bočních stěn. Moderní provoz nabídne rychlý výdej jídel u výdejního pultu na základě elektronického čipového přihlašování pomocí plastového čipu nebo karty ISIC Školák, která bude zároveň žákům školy a jejich rodičům sloužit pro kontrolu docházky do školy přes program Bakaláři. Karta bude poskytovat jejím držitelům až 2000 slev při nákupu zboží a vstupech do knihoven, zábavních center, muzeí, v dopravě apod. Strávníci uvítají i pohodlné a rychlé odložení použitého nádobí na pohyblivý odkládací pás, bezbariérový vstup a sociální zázemí.

k zs kncIMG_7042