Městská část Praha 13 i nadále investuje do školských zařízení. V mateřské škole Ovčí hájek právě probíhá výměna oken, která pomůže výrazně omezit úniky tepla z budovy. Investice ve výši 5 milionů Kč tak sníží náklady na provoz a zajistí kvalitnější prostředí v celé budově.

„Výměny oken ve školských zařízeních postupně uskutečňujeme ve všech 22 mateřinkách i deseti základních školách, tato je jedna z posledních. Jak se ukazuje, tato investice se skutečně vyplatí. Nová okna jsou vybavena moderními funkčními prvky: nejenže výborně izolují, takže v zimě nedochází ke zbytečným únikům tepla do okolí, ale také v létě propouštějí méně tepla do budov. Věřím, že investici ocení jak děti a rodiče, ale také zaměstnanci,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Celkem se v mateřské škole Ovčí hájek vyměňuje 108 kusů oken a balkonových dveří, a proto je denní provoz upraven především s citlivým ohledem na děti. “Výměna probíhá postupně, abychom zajistili bezpečný provoz naší mateřské školy. Snažíme se s dětmi trávit co nejvíce času mimo školní budovu a věříme, že rodiče nezbytná omezení chápou,“ dodala ředitelka Hana Baštová.

Nová okna a balkonové dveře jsou samozřejmě nejen bezpečnější, ale současně lépe do prostor školky propouštějí žádoucí světlo. „Zdravé světlo je nejen pro děti ve školách a školkách jedním z důležitých činitelů ovlivňujících podmínky vlastního vzdělávání.  Navíc zabraňují nechtěným průvanům, dříve způsobovaným starými rámy původních oken. Děkuji všem zaměstnancům i rodičům za shovívavost. Dočasná omezení všem jistě vynahradí budoucí provoz,“ zdůraznila místostarostka Marcela Plesníková.

MŠ Ovčí Hájek výměna okenMŠ Ovčí Hájek výměna okenMŠ Ovčí Hajek výměna okenMŠ Ovčí Hajek výměna okenMŠ Ovčí Hajek výměna okenMŠ Ovčí Hajek výměna oken