MATRICE ZNAKU ořez 60x65 px Tisková zpráva
 10. 5. 2018

Ve středu 9. května proběhlo v budově Národního archivu slavnostní předávání cen v soutěži Přívětivý úřad. Praha 13 obhájila loňské třetí místo v kategorii obcí s rozšířenou působností za oblast Hlavního města Prahy. Cenu z rukou náměstka ministra vnitra Petra Mlsny převzal tajemník úřadu Jaroslav Mareš.

Soutěž mapuje stav přívětivosti a otevřenosti obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základním hodnotícím kritériem je schopnost poskytnout nadstandardní a kvalitní služby, čímž se zvyšuje aspekt přívětivosti úřadů. Do soutěže se letos přihlásilo 151 obcí, tedy 66,5 % všech obcí s rozšířenou působností.

„Jsem velmi rád, že jsme i v letošním roce dostali příležitost ukázat, jak kvalitní služby našim občanům poskytujeme. Snažíme se být otevření a transparentní. Možnost on-line objednávání k jednotlivým přepážkám nebo například platba platebními kartami je u nás samozřejmostí a snažíme se, aby úřední doba reflektovala potřeby občanů. V prostorách radnice máme zřízen dětský koutek, dokonce jsme před budovu umístili zázemí pro psy. Tím výčet samozřejmě zdaleka nekončí,“ řekl k ocenění starosta David Vodrážka.

V soutěži bylo hodnoceno pět kritérií – dostupnost úřadu pro občany, transparentnost, komunikace, participace občanů a další nezařazené aktivity úřadu.  Hodnotil se mimo jiné počet úředních hodin u jednotlivých agend, informování o stavu vyřízení požadavků, aplikace rozklikávacího rozpočtu, existence on-line archivů rozpočtů, aktivní komunikace úřadu skrz webové stránky, správa facebookového profilu, kvalita dalších komunikačních kanálů a v neposlední řadě bylo hodnoceno poskytování nadstandardních služeb či vzhled úřadu.

Všechna uváděná kritéria úřad Prahy 13 splňoval, čímž si získal zmiňované třetí místo. Zůstat přívětiví pro nás zůstává i nadále prioritou.

Eva Libigerová
tisková mluvčí městské části

Telefon: 235 011 217, Fax: 235 514 661, E-mail: libigerovae[zavináč]p13[tečka]mepnet[tečka]cz