Ve Stodůlkách byla 17. listopadu odhalena lavičku Václava Havla. Ve světě se tak stala jedenapadesátou, která je věnována prvnímu prezidentovi České republiky. V budově Business Centre Aspira je zároveň pro veřejnost volně přístupná výstava „Střípky revoluce“.

U příležitosti výročí sametové revoluce odhalili v pražských Stodůlkách další lavičku Václava Havla. V hlavním městě se tak stala pátou, která je věnována prvnímu prezidentovi České republiky. "Je to velká čest pro naši městskou část, zároveň zkvalitnění veřejného prostoru, což je velmi důležité. Každý občan nejen Prahy 13, ale samozřejmě i Prahy, může v této lokalitě si  posedět a  připomenout si historii  sametové  revoluce,"  řekl David  Vodrážka, starosta  Prahy 13.

Lavička se nachází v Bucharově ulici mezi kancelářskými budovami nedaleko stanice metra Nové Butovice. Umělecké posezení tvoří dvě křesla spojená kulatým stolem, jehož středem prorůstá strom. Lavičky na počest Václava Havla stojí už na náplavce Hollar, v Suchdole, Horních Počernicích a na Maltézském náměstí, kde byla 1. května 2014 odhalena ta vůbec první na českém území. Součástí slavnostního odhalení lavičky Václava Havla je také tematická výstava 'Střípky revoluce' v prostorách Business Centre Aspira. Výstava zaznamenává průběh a svědectví toho, co se dělo v listopadových dnech a po listopadových dnech v roce 1989. Příběhy spojené se sametovou revolucí ale výstava nepředstavuje jen formou textů a fotografií na panelech, ale využívá také rozšířenou realitu. V aplikaci Festival svobody, tak si můžete některé obrázky rozpohybovat a vidíte v podstatě videozáběry s titulky, výstava tak nabízí výrazně více informací, než kolik najdete jen na panelech. Aplikaci si zájemci mohou stáhnout pomocí QR kódů uvedených na panelech a v ní si pak rozkliknout tlačítko 'rozšířená realita'. Pak už stačí jen namířit fotoaparát telefonu na obrázky na panelech a z nich se v telefonu spustí video. Výstava bude přístupná následující tři týdny.

Lavička Václava HavlaLavička Václava HavlaLavička Václava HavlaLavička Václava HavlaLavička Václava HavlaLavička Václava HavlaLavička Václava HavlaLavička Václava HavlaLavička Václava HavlaLavička Václava HavlaLavička Václava HavlaLavička Václava Havla
Vytisknout